KOOVEE joukkueiden päävalmentajat 2017-2018

Lisätty: 12.3.2017
Ajankohtaista >>

 

Kooveen A-nuoret ei järjestä erikseen try out tapahtumaa kaudelle 2017-2018 vaan muualla kuin Kooveen A tai B1 joukkueissa viime kaudella pelanneet pelaajat jotka haluavat tulla antamaan näyttöjä ensi kauden joukkueeseen voivat olla suoraan yhteydessä vastuuvalmentaja Pauli Järviseen tai apuvalmentajana jatkavaan Akseli Mattilaan.

Muiden kilpajoukkueiden (B1-C) Try out tapahtumat ovat huhtikuussa. Tarkemmat ajankohdat ja ilmoittautumisen ohjeet julkaistaan myöhemmin.

C2-G juniorijoukkueisiin kaikki Kooveeseen tulevat uudet pelaajat voivat olla yhteydessä suoraan oman ikäluokan vastuuvalmentajaan. Vastuuvalmentajien yhteystiedot löytyvät alta:

 

A-C Valmennuskoordinaattori: Sami Luimula

F-Kiekkokouluvastaava: Tomas Stenvall stenvall.tomas@gmail.com 044 3451509   

 

A-nuorten Mestis : Pauli Järvinen pauli.jarvinen@kiinteistomaailma.fi 050 5971 529,  Akseli Mattila akseli.mattila@laakkonen.fi 044 5258 448

B1-nuoret: Sakari Salmela sakarisalmela92@luukku.com 050 3482 077

B2-nuoret: Ari Lähdekorpi ari.lahdekorpi@gmail.com 040 8355 210

C1(02)-nuoret: Jarno Suokko  jarno.suokko@kolumbus.fi 050 5876 168

C03-nuoret (AAA/AA-alkusarja) : Erkki Kärkimaa erkki.karkimaa@gmail.com 040 5886 318

D04-juniorit (AAA/AA/A-alkusarja) : Pekka Hemmilä pekka.hemmila@koovee.fi 044 7284763 ( Avataan joukkuetoiminta vain jos tulee tarpeeksi ilmoittautuneita)

D05-juniorit (AAA/AA -alkusarja) : Juuso Heino  juuso.heino@ravema.fi 0400 898 446  ja Petri Ristiniemi petri.risti@gmail.com 040 4606 468

E06-juniorit (AAA/AA -alkusarja) : Juuso Heino  juuso.heino@ravema.fi 0400 898 446  ja Petri Ristiniemi 040 4606 468 (Vastaavat E-06 toistaiseksi)

E07-juniorit (AAA/AA-alkusarja) : Kimmo Airikainen k.airikainen@gmail.com 0400 834384

F08-juniorit (leijonaliiga) : Jonne Mantila jonne.mantila@luukku.com 0400 832 228

F09-juniorit (leijonaliiga) : Tomas Stenvall stenvall.tomas@gmail.com 044 3451509   

G10/11-juniorit (T-I-sarja) : Tomas Stenvall stenvall.tomas@gmail.com 044 3451509   

Kiekkokouluvastaava : Tomas Stenvall stenvall.tomas@gmail.com 044 3451509   

 

 

Lisätiedot,

Pekka Hemmilä

044 7284763

pekka.hemmila@koovee.fi

 

 

Viimeksi muokattu: 14.3.2017 klo 19:24

Takaisin





Aamulehden Koovee liite.
Lue lisää...